Нов JEEP Compass 1.3 Т4 PHEV 240 KS AT

Jeep Compass Trailhawk MY 22

1.3 Т4 PHEV 240 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3        Електрична регулација на предни прозори
 • BNB      ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD            Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 1J8        Auto Hold кочници
 • BNG      HILL START ASSIST
 • BNP      Контрола на пролизгување
 • CGU      ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ       Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH            Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1        Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2        Воздушни завеси напред и назад
 • XGM     Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602       Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD      Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC      Помош при кочење на дожд
 • SJA        (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB        (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW     Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB        Аларм
 • LSU       Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8       Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N      Hill Descent Control – PHEV
 • JHC       Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT      Контрола на стабилност на приколка
 • XC4       Електрична паркирна кочница
 • GEG      Затемнети стакла
 • LAD       LED задни светла
 • MYA     Trailhawk – налпеница на капак на мотор
 • LEB       Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3      LED предни светла – HIGH
 • LMG     Автоматски предни светла
 • LMS      Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT       LED светла за магла
 • LPG       Задни  светла за магла
 • MWE    Кровни носачи во црна боја
 • XJA        Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER       Електрична регулација на ретровизори
 • GTD      Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ       Греење  на ретровизори
 • LFF        Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • XE9       Off-Road – заштита на трансмисија
 • XEE       Off-Road – заштита на резервоар за гориво
 • XEF       Off-Road – заштита на менувачка кутија
 • XEU       Off-Road – заштита на предна суспензија
 • SDJ        Off-Road – суспензија
 • XH6       Задни куки за влечење
 • CFN      60/40 Пoделена задна клупа
 • 4EZ       Седишта обложени винил/текстил ( Trailhawk)
 • CDH      Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ        Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW     Преклопливо совозачко седиште
 • JPE        Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB            Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA      Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6       Оддели во багажен простор
 • CKN      Облога на багажен простор текстил
 • CKK       Облога на багажен простор – текстил/ гума
 • CKT       Куки во багажен простор
 • CLF        Предни и задни патосници- All Season
 • CSM     Џеб на заден дел од предни седишта
 • CSN      Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6     Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC      Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR       Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • XHU      Предни паркинг сензори
 • JJM       12V конектор,багажник
 • JJJ          Допoлнителен  12V конектор позади
 • LAC       Осветлен влез
 • LBC       Осветлена совозачка касета
 • GNK      Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB      Conectivity/DAB
 • JAU       Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2      Активен ограничувач на брзина
 • NH4      Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ      Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH      Аудио контроли на управувач
 • RS9       DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG      6 звучници
 • RSL        BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX       Media hub ( USB type A & C)
 • RF7       USB конектор
 • RS4       USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM     Предупредување за замор кај возачот
 • XAA      Задни паркинг сензори
 • XAC       PARKVIEW (TM) Задна камера
 • XAF       SELEC-TERRAIN SYSTEM, TRAILHAWK,SPORT MODE
 • 07C       EV/PHEV MODE2 / кабел бр.1 за полнење, за домашни услови
 • 22A       NAVIGATION PACK
 • UHN     Radio-R1 10.1′ NAVI
 • 0XR       Информации за сообраќајни знаци
Дополнителна опрема:
 • 3E3       TECH&CONVINIENCE PACK
 • XAK       360° камера
 • XAN      Мониторинг на мртва точка
 • LEC       Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
 • XAG      PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
 • XPK       Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°
 • JKU       230V дополнителен конектор
 • RC3       ALPINE premium- Аудио систем
 • 4UE       Резервно тркало 215/65/ R17
 • 170/5EZ             GRAPHITE GREY + BLACK ROOF

Финансиски лизинг за патнички возила за правни и физички лица преку Sparkasse Leasing:
– Камата – 4,50%
– Учество – 20% (бруто)
– Рок – 84 мес (мах)
– Трошок за обработка – 1,50%

Финансиски лизинг за комерцијални возила за правни лица преку Sparkasse Leasing:
– Камата – 4,50%
– Учество – 10% (нето)
– Рок – 84 мес (мах)
– Трошок за обработка – 1,50%

За сите возила:
– Асистенција Помош на Пат – пакет Европа (Roadside ORYX Assistance)*– преку Шпаркасе Лизинг (гратис) http://www.s-leasing.mk/oryx-asistencija.nspx

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АВТО ВЕЛИНОВСКИ, КУМАНОВО,
ул. Козјачка бб, Куманово,
Продажба 031/617777;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09:00 – 18:00

АВТО КОНЕКТ, ТЕТОВО,
ул. Борис Кидрич бб, Тетово,
Продажба 044/339090

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09.00-17.00,
Сабота 10.00-14.00

АВТО КУЌА ЦОБЕ, ГОСТИВАР,
ул. Мара Угринова бр. 76, Гостивар,
Продажба 042/216610

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08.00-16.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица, Продажба 034/323030

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.