Нов Jeep Compass Altitude 1.3 PHEV 190 KS AT

Jeep Compass Altitude

1.3 PHEV 190 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3         Електрична регулација на предни прозори
 • BNB       ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD              Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 1J8          Auto Hold кочници
 • BNG       HILL START ASSIST
 • BNP       Контрола на пролизгување
 • CGU       ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ        Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH              Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1         Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2         Воздушни завеси напред и назад
 • XGM      Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602         Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD       Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC        Помош при кочење на дожд
 • SJA         (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB         (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW      Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB         Аларм
 • LSU        Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8         Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N        Hill Descent Control – PHEV
 • JHC         Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS        Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT        Контрола на стабилност на приколка
 • XC4        Електрична паркирна кочница
 • GEG       Затемнети стакла
 • LAD        LED задни светла
 • LEB         Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3       LED предни светла – HIGH
 • LMG      Автоматски предни светла
 • LMS       Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT        LED светла за магла
 • LPG        Задни  светла за магла
 • XJA         Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER         Електрична регулација на ретровизори
 • GTD       Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ        Греење  на ретровизори
 • LFF         Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CFN        60/40 Пoделена задна клупа
 • 5OJ         Седишта обложени винил/текстил
 • CDH       Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ         Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW      Преклопливо совозачко седиште
 • JPE         Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB              Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA       Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6        Оддели во багажен простор
 • CKN       Облога на багажен простор текстил
 • CKT        Куки во багажен простор
 • CLE         Предни и задни патосници
 • CSM       Џеб на заден дел од предни седишта
 • CSN        Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6       Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC       Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR        Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • XHU       Предни паркинг сензори
 • JJM        12V конектор,багажник
 • JJJ           Допoлнителен  12V конектор позади
 • LAC        Осветлен влез
 • LBC         Осветлена совозачка касета
 • GNK       Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB        Conectivity/DAB
 • JAU        Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2       Активен ограничувач на брзина
 • NH4       Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ       Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH        Аудио контроли на управувач
 • RS9         DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG       6 звучници
 • RSL         BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX        Media hub ( USB type A & C)
 • RF7         USB конектор
 • RS4         USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM      Предупредување за замор кај возачот
 • XAA       Задни паркинг сензори
 • XAC        PARKVIEW (TM) Задна камера
 • 18U        SELEC-TERRAIN SYSTEM,
 • 07C         EV/PHEV MODE2 / кабел бр.1 за полнење, за домашни услови
Дополнителна опрема:
 • 3E1       Паркинг пакет
  • XAC Задна паркинг камера
  • XAG Систем за асистенција при паркирање напред и назад
  • XPK Помош при паралелно и паркирање под прав агол
 • AZ5 Премиум пакет
  • 0XR-Информации за сообраќајни знаци
  • SJA-Помош при возење на автопат (HAS)
  • JK2-Електрично подигање на задна врата ( Hands free),
  • RFX-Безжично полнење на мобилен телефон
  • UHN-Uconnect® NAV радио 10,1″ HD со екран на допир
 • 317/6Ѕ0 Бела боја+ црн кров

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.