Нов Jeep Compass Altitude 1.5 MHEV DCT 7

Jeep Compass Altitude

1.5 MHEV DCT 7

Сериска опрема:
 • 140      Автоматски клима уред ( 2 зони)
 • 1GD     Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • 1J8       Auto Hold кочници
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • 5OJ      Седишта обложени винил/текстил
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • BHC     Помош при кочење на дожд
 • BNB     ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • BNG     HILL START ASSIST
 • BNP     Контрола на пролизгување
 • CDH     Висинско подесување на возачко седиште
 • CDW    Преклопливо совозачко седиште
 • CFN      60/40 Пoделена задна клупа
 • CGT/CJH          Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
 • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
 • CKT      Куки во багажен простор
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • CSN      Заден наслон за рака со држач за чаши
 • GNC     Осветлени огледала на штитници за сонце
 • GTD     Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • JAU      Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • JJJ        Допoлнителен  12V конектор позади
 • JP3       Електрична регулација на предни прозори
 • JPE       Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JVB/JWB          Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • LAC      Осветлен влез
 • LAD      LED задни светла
 • LER      Електрична регулација на ретровизори
 • LFF       Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • LM3     LED предни светла – HIGH
 • LMG    Автоматски предни светла
 • LMS     Автоматски долги/кратки предни светла
 • LPG      Задни  светла за магла
 • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ     Адаптивна контрола на брзина
 • RCG     6 звучници
 • RF7      USB
 • RS2      USB A & C TYPE – пред заден ред на седишта
 • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RSL      BLUETOOTH
 • RTX      MEDIA HUB (USB A-C TYPE)
 • SBL/SUD          Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
 • SJB       TRAFFIC SIGN RECOGNITION (TSR)- препознавање на ссобраќајни знаци
 • UHU     R1 RADIO – LOW 10.1″
 • XAC      PARKVIEW (TM) REAR BACK-UP CAMERA
 • XC4      Електрична паркинг кочници
 • XGA     Отвори за клима пред заден ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • CLE      Патосници
 • 3DM    18” Тркала од лесна легура со пневматици 235/50 R18
 • TBG     Мало резервно тркало
 • 5CK      Црна боја – 601

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.