Нов Jeep Compass Limited 1.6 Mjet 130 Ks FWD AT

Нов Jeep Compass Limited

1.6 Mjet 130 Ks FWD AT

Сериска опрема:
 • JP3 Електрична регулација на предни прозори
 • BNB ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 5DE Start & Stop
 • BNG HILL START ASSIST
 • BNP Контрола на пролизгување
 • CGU ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1 Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2 Воздушни завеси напред и назад
 • XGM Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602 Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC Помош при кочење на дожд
 • SJB (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB Аларм
 • LSU Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8 Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 412 Адаптивен темпомат ( само кај мануелен менувач)
 • NHZ Адаптивен темпомат ( само кај автоматски менувач)
 • JHC Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT Контрола на стабилност на приколка
 • XC4 Електрична паркирна кочница
 • GEG Затемнети стакла
 • LAD LED задни светла
 • LEN Капаци на ретровизори – сјајно црни/хром
 • MDX Активни ролетни на предна маска – само кај бензински мотор
 • LEB Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3 LED предни светла – HIGH
 • LMG Автоматски предни светла
 • LMS Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT LED светла за магла
 • LPG Задни  светла за магла
 • MW1 Кровни  носачи со сребрени детали
 • NEC Хромиран издув
 • XJA Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER Електрична регулација на ретровизори
 • GTD Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ Греење  на ретровизори
 • LFF Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • TBG                Kомпактно резервно тркало
 • 1МК                 Тркала од лесна легура 19”
 • 5CH                 Сина метализирана боја

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.