Нов JEEP Compass Limited MY 22 1.3 Т4 PHEV 190 KS AT

Jeep Compass Limited MY 22

1.3 Т4 PHEV 190 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3         Електрична регулација на предни прозори
 • BNB       ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD              Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 1J8          Auto Hold кочници
 • BNG       HILL START ASSIST
 • BNP       Контрола на пролизгување
 • CGU       ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ        Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH              Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1         Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2         Воздушни завеси напред и назад
 • XGM      Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602         Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD       Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC        Помош при кочење на дожд
 • SJA         (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB         (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW      Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB         Аларм
 • LSU        Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8         Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N        Hill Descent Control – PHEV
 • JHC         Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS        Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT        Контрола на стабилност на приколка
 • XC4        Електрична паркирна кочница
 • GEG       Затемнети стакла
 • LAD        LED задни светла
 • LEB         Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3       LED предни светла – HIGH
 • LMG      Автоматски предни светла
 • LMS       Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT        LED светла за магла
 • LPG        Задни  светла за магла
 • MWE     Кровни носачи во црна боја
 • XJA         Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER         Електрична регулација на ретровизори
 • GTD       Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ        Греење  на ретровизори
 • LFF         Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CFN        60/40 Пoделена задна клупа
 • 5OJ         Седишта обложени винил/текстил ( Limited)
 • CDH       Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ         Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW      Преклопливо совозачко седиште
 • JPE         Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB              Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA       Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6        Оддели во багажен простор
 • CKN       Облога на багажен простор текстил
 • CKT        Куки во багажен простор
 • CLE         Предни и задни патосници
 • CSM       Џеб на заден дел од предни седишта
 • CSN        Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6       Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC       Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR        Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • XHU       Предни паркинг сензори
 • JJM        12V конектор,багажник
 • JJJ           Допoлнителен  12V конектор позади
 • LAC        Осветлен влез
 • LBC         Осветлена совозачка касета
 • GNK       Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB        Conectivity/DAB
 • JAU        Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2       Активен ограничувач на брзина
 • NH4       Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ       Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH        Аудио контроли на управувач
 • RS9         DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • UHU      R1 10,1″ радио , LOW – екран ана допир
 • RCG       6 звучници
 • RSL         BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX        Media hub ( USB type A & C)
 • RF7         USB конектор
 • RS4         USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM      Предупредување за замор кај возачот
 • XAA       Задни паркинг сензори
 • XAC        PARKVIEW (TM) Задна камера
 • 18U        SELEC-TERRAIN SYSTEM, Limited , S-Model,SPORT MODE
 • 07C         EV/PHEV MODE2 / кабел бр.1 за полнење, за домашни услови
Дополнителна опрема:
 • 3E1 NEW PARK PACK PLUS
  • XAN Мониторинг на мртва точка
  • LEC Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
  • XAK 360° камера
  • XAG PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
  • XPK Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°
 • 3ZS Power pack
  • RFX Безжично полнење на мобилен телефон
  • JKU 230V конектор
  • RS2 USB Type C
 • 3F9 NEW INFOTAINTMENT PACK PLUS
  • Radio-R1 10.1′ NAVI
  • Електрично отворање на багажник, без раце
  • Информации за сообраќајни знаци

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за комерцијални возила за правни лица преку Sparkasse Leasing:
–  Камата – 4,50%
–  Учество – 10% (нето)
–  Рок – 84 мес (мах)
–  Трошок за обработка – 1,50%

За сите возила:

–  Асистенција Помош на Пат – пакет Европа (Roadside ORYX Assistance)*– преку Шпаркасе Лизинг (гратис) http://www.s-leasing.mk/oryx-asistencija.nspx

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 4,90% променлива каматна стапка со залог автомобилот кој се купува ИЛИ
 • 5,25% променлива каматна стапка без залог
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

Специјална понуда за хибридни автомобили – кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 3,75% променлива каматна стапка
 • Залог – автомобилот кој се купува
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АВТО ВЕЛИНОВСКИ, КУМАНОВО,
ул. Козјачка бб, Куманово,
Продажба 031/617777;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09:00 – 18:00

АВТО КОНЕКТ, ТЕТОВО,
ул. Борис Кидрич бб, Тетово,
Продажба 044/339090

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09.00-17.00,
Сабота 10.00-14.00

АВТО КУЌА ЦОБЕ, ГОСТИВАР,
ул. Мара Угринова бр. 76, Гостивар,
Продажба 042/216610

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08.00-16.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица, Продажба 034/323030

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.