Нов Jeep Compass LongitudeMY 22 1.3 Т4 130 KS MT6

Jeep Compass LongitudeMY 22

1.3 Т4 130 KS MT6

Сериска опрема:
 • JP3       Електрична регулација на предни прозори
 • BNB     ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL      Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 5DE      Start & Stop
 • BNG     HILL START ASSIST
 • BNP     Контрола на пролизгување
 • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ     Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT     Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
 • XGM    Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 008      Далечинска команда отклучување/заклучување
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • BHC     Помош при кочење на дожд
 • SJB       (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • NHM    Темпомат
 • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување (ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • XC4      Електрична паркирна кочница
 • GAM    Лесно затемнети стакла
 • LAD      LED задни светла
 • LE7      Капаци на ретровизори – сјајно црни
 • MDX    Активни ролетни на предна маска – само кај бензински мотор
 • LEB      Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LPX      LED предни светла – LOW
 • LMG    Автоматски предни светла
 • LNT      LED светла за магла
 • LPG      Задни  светла за магла
 • XJA       Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER      Електрична регулација на ретровизори
 • NHJ      Греење  на ретровизори
 • CFN      60/40 Поделена задна клупа
 • 1KZ      Седишта обложени со текстил
 • CDH     Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW    Преклопливо совозачко седиште
 • JWB     Висинска регулација на возачко и совозачко седиште
 • XGA     Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6      Оддели во багажен простор
 • CKN     Облога на багажен простор текстил
 • CKT      Куки во багажен простор
 • CLE      Предни и задни патосници
 • CSM     Џеб на заден дел од предни седишта
 • CSN      Заден наслон за рака со држач за чаши
 • 52Y      Дополнително греење во кабина (PTC)
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • CVZ      Рачка на менувач со сребрена боја – мануелен менувач
 • GNC     Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 140      Автоматски двозонски клима уред
 • JJJ        12V конектор,багажник
 • JJM      Допoлнителен 12V конектор позади
 • JKU      230V дополнителен конектор
 • LAC      Осветлен влез
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигентна помош за брзина
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG     6 звучници
 • RSL      BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX      Media hub (USB type A & C)
 • RF7      USB конектор
 • RFX      Безжично полнење за мобилен телефон
 • RS2      USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
 • RS4      USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XAC      PARKVIEW (TM) Задна камера
 • FUNCTION PACK
  • Самозетемнувачки внатрешен ретровизор
  • Електрично собирање и греење на ретровизори
  • Keyless- отклучување/заклучување без клуч
  • Аларм
 • 17″ тркала од лесна легура  215/65R17
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 435/5XZ           Сина метализирана боја
 • TBG                 Компактно резервно тркало
 • 3D3 Бизнис пакет
 • LED светла за магла
 • Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Radio-R1 10.1′ NAVI
 • Адаптивент темпомат

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.