Нов Jeep Compass S 1.3 T4 150 KS FWD DDCT

Нов Jeep Compass S

1.3 T4 150 KS FWD DDCT

Сериска опрема:
 • JP3             Електрична регулација на предни прозори
 • BNB ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 5DE             Start & Stop
 • BNG HILL START ASSIST
 • BNP Контрола на пролизгување
 • CGU ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1             Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2             Воздушни завеси напред и назад
 • XGM Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602             Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 0XR             Препознавање на сообраќајни знаци
 • 1GD Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC Помош при кочење на дожд
 • SJB (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB             Аларм
 • LSU             Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8             Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 412             Адаптивен темпомат ( само кај мануелен менувач)
 • NHZ Адаптивен темпомат ( само кај автоматски менувач)
 • JHC             Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT Контрола на стабилност на приколка
 • XC4             Електрична паркирна кочница
 • GEG Затемнети стакла
 • LAD             LED задни светла
 • LE7             Капаци на ретровизори – сјајно црни
 • MDX Активни ролетни на предна маска – само кај бензински мотор
 • LEB             Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM6             LED предни светла – projector
 • LMG Автоматски предни светла
 • LMS Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT             LED светла за магла
 • LPG Задни  светла за магла
 • MW3 Кровни носачи во боја
 • NEC Хромиран издув
 • XJA             Централно заклучување на вратичка за гориво
 • JK2             лектрично отворање на багажник, без раце
 • LER             Електрична регулација на ретровизори
 • GTD Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ             Греење  на ретровизори
 • LFF             Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CBE 40/20/40 поделена задна клупа
 • 211             Седишта обложени со кожа
 • CDP Активни наслони за глава на предни седишта
 • SCJ             Управувач обложен со кожа- techno leather
 • JPU             Лумбално подесување на возачко седиште, во 4 насоки
 • JRS             Лумбално подесување на совозачко седиште, во 4 насоки
 • JWG/JVG Електрична регулација на возачко  и совозачко седиште, 8 насоки
 • XGA Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6             Оддели во багажен простор
 • CKN Облога на багажен простор текстил
 • CKT Куки во багажен простор
 • CLE             Предни и задни патосници
 • CKH Предни и задни патосници- 80 th Aniversary
 • CSM Џеб на заден дел од предни седишта
 • 52Y             Дополнително греење во кабина ( PTC)
 • CM6 Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • CVZ Рачка на менувач со сребрена боја – мануелен менувач
 • GNC Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 140             Автоматски двозонски клима уред
 • JAU             Инструменти со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • JJJ 1          2V конектор,багажник
 • JJM             Допoлнителен  12V конектор позади
 • JKU             230V дополнителен конектор
 • LAC Осветлен влез
 • LBC             Осветлена совозачка касета
 • LEQ Возачко седиште со меморија
 • GNK Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • NH2 Активен ограничувач на брзина
 • NH4 Интелигентна помош за брзина
 • 5BH             Аудио контроли на управувач
 • RS9             DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • UHN R1 10,1″ радио , NAVI , HIGH – екран на допир
 • RCG 6 звучници
 • RSL             BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX Media hub ( USB type A & C)
 • RF7             USB конектор
 • RS4             USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM Предупредување за замор кај возачот
 • XAA Задни паркинг сензори
 • XAC PARKVIEW (TM) Задна камера
 • 3ZS             POWER PACK
 • RFX Безжично полнење на мобилен телефон
 • JKU             230V дополнителен конектор
 • RS2             USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
 • 3ZV             FUNCTION PACK
 • GNK Самозетемнувачки внатрешен ретровизор
 • GTD Електрично собирање и греење на ретровизори
 • 602             Keyless- отклучување/заклучување без клуч
 • LSB             Аларм
 • 20C             REMIUM PARKING PACK
 • XPK Помош при паркирање и излегување, при паралено и под агол од 90°
 • XAG PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 22A NAVIGATION PACK
 • UHN Radio-R1 10.1′ NAVI
 • 0XR Препознавање на сообраќајни знаци
 • 5CK/601 Црна пастелна  боја

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.