Нов Jeep Compass S-Model MY22 1.5 MHEV DCT 7

Нов Jeep Compass S-Model MY22

1.5 MHEV DCT 7

Сериска опрема:
   • JP3       Електрична регулација на предни прозори
   • BNB     Електронска контрола на стабилноста
   • SBL/SUD          Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
   • 5DE      Start & Stop
   • BNG     HILL START ASSIST
   • BNP     Контрола на пролизгување
   • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
   • CGZ     Прекинувач за совозачки Air Bag
   • CGT/CJH          Предни воздушни перничиња возач и совозач
   • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
   • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
   • XGM    Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
   • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
   • 1GD     Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
   • BHC     Помош при кочење на дожд
   • SJA       (HAS) Помош при возење на автопат
   • SJB       (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
   • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
   • LSB      Аларм
   • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
   • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
   • 412      Адаптивен темпомат ( само кај мануелен менувач)
   • NHZ     Адаптивен темпомат ( само кај автоматски менувач)
   • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
   • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
   • BNT     Контрола на стабилност на приколка
   • XC4      Електрична паркирна кочница
   • GEG     Затемнети стакла
   • LAD      LED задни светла
   • MDX    Активни ролетни на предна маска ( кај бензински и MHEV модели)
   • LEB      Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
   • LM3     LED предни светла – HIGH
   • LMG    Автоматски предни светла
   • LMS     Автоматски долги/кратки предни светла – Smartbeam
   • LNT      LED светла за магла
   • LPG      Задни  светла за магла
   • MWE   Кровни носачи во црна боја
   • XJA       Централно заклучување на вратичка за гориво
   • LER      Електрична регулација на ретровизори со греење
   • GTD     Електрично склопување  на ретровизори
   • NHJ      Греење  на ретровизори
   • LFF       Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
   • CBE      40/20/40 поделена задна клупа
   • 211      Седишта обложени со кожа
   • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
   • JWG/JVG         Електрична регулација на возачко седиште, 8 насоки
   • XGA     Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
   • CK6      Оддели во багажен простор
   • CKN     Облога на багажен простор текстил
   • CKT      Куки во багажен простор
   • CLE      Предни и задни патосници
   • CSM     Џеб на заден дел од предни седишта
   • 52Y      Дополнително греење во кабина ( PTC)
   • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
   • GNC     Осветлени огледала на сенила за сонце
   • 140      Автоматски двозонски клима уред
   • JAU      Инструменти со  10,1″ TFT колор дисплеј
   • JJJ        12V конектор, задни седишта
   • JJM      Допoлнителен  12V конектор, багажник
   • LAC      Осветлен влез
   • LBC      Осветлена совозачка касета
   • GNK     Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
   • 2NB     Conectivity/DAB
   • NH2     Активен ограничувач на брзина
   • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
   • 1J8       Auto hold – ( кај автоматски менувач)
   • 5BH     Аудио контроли на управувач
   • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
   • RCG     6 звучници
   • RSL      BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
   • RTX      Media hub ( USB type A & C)
   • RF7      USB конектор
   • RS4      USB Type A – конектор за втор ред на седишта
   • XNM    Предупредување за замор кај возачот
   • XAA      Задни паркинг сензори
   • XHU     Предни паркинг сензори

 

   • 3E0      NEW POWER PACK
    • RFX      Безжично полнење на мобилен телефон
    • RS2      USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
   • 3F9      New Infotaintment plus pack
    • UHN     Radio-R1 10.1′ NAVI
    • JK2       Електрично отворање на багажник, без раце
    • 0XR      Информации за сообраќајни знаци

 

    • 1MS     19″ Од лесна легура  235/45 R19 XL
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 3E3      TECHNOLOGY & INFOTAINTMENT PACK
  • XAK      360° камера
  • XAN     Мониторинг на мртва точка
  • XAG     PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
  • XPK      Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°
  • LEC      Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
  • JKU      230V дополнителен конектор
  • RC3      ALPINE AUDIO SYSTEM
 • 3LM     WINTER PACK
  • 452      Греење на предни седишта
  • NHL     Одмрзување на предно стакло кај бришачите
  • NHS     Греење на управувач
  • CLF      Патосници -All Weather
  • 320      Управувач обложен со кожа

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за комерцијални возила за правни лица преку Sparkasse Leasing:
–  Камата – 4,50%
–  Учество – 10% (нето)
–  Рок – 84 мес (мах)
–  Трошок за обработка – 1,50%

За сите возила:

–  Асистенција Помош на Пат – пакет Европа (Roadside ORYX Assistance)*– преку Шпаркасе Лизинг (гратис) http://www.s-leasing.mk/oryx-asistencija.nspx

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 4,90% променлива каматна стапка со залог автомобилот кој се купува ИЛИ
 • 5,25% променлива каматна стапка без залог
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

Специјална понуда за хибридни автомобили – кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 3,75% променлива каматна стапка
 • Залог – автомобилот кој се купува
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.