Нов Jeep Compass S-Model MY22 1.5 MHEV DCT 7

Jeep Compass S-Model MY22

1.5 MHEV DCT 7

Сериска опрема:
 • JP3       Електрична регулација на предни прозори
 • BNB     Електронска контрола на стабилноста
 • SBL/SUD          Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 5DE      Start & Stop
 • BNG     HILL START ASSIST
 • BNP     Контрола на пролизгување
 • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ     Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH          Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
 • XGM    Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD     Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC     Помош при кочење на дожд
 • SJA       (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB       (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB      Аларм
 • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 412      Адаптивен темпомат ( само кај мануелен менувач)
 • NHZ     Адаптивен темпомат ( само кај автоматски менувач)
 • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • XC4      Електрична паркирна кочница
 • GEG     Затемнети стакла
 • LAD      LED задни светла
 • MDX    Активни ролетни на предна маска ( кај бензински и MHEV модели)
 • LEB      Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3     LED предни светла – HIGH
 • LMG    Автоматски предни светла
 • LMS     Автоматски долги/кратки предни светла – Smartbeam
 • LNT      LED светла за магла
 • LPG      Задни  светла за магла
 • MWE   Кровни носачи во црна боја
 • XJA       Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER      Електрична регулација на ретровизори со греење
 • GTD     Електрично склопување  на ретровизори
 • NHJ      Греење  на ретровизори
 • LFF       Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CBE      40/20/40 поделена задна клупа
 • 211      Седишта обложени со кожа
 • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
 • JWG/JVG         Електрична регулација на возачко седиште, 8 насоки
 • XGA     Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6      Оддели во багажен простор
 • CKN     Облога на багажен простор текстил
 • CKT      Куки во багажен простор
 • CLE      Предни и задни патосници
 • CSM     Џеб на заден дел од предни седишта
 • 52Y      Дополнително греење во кабина ( PTC)
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC     Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 140      Автоматски двозонски клима уред
 • JAU      Инструменти со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • JJJ        12V конектор, задни седишта
 • JJM      Допoлнителен  12V конектор, багажник
 • LAC      Осветлен влез
 • LBC      Осветлена совозачка касета
 • GNK     Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB     Conectivity/DAB
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • 1J8       Auto hold – ( кај автоматски менувач)
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG     6 звучници
 • RSL      BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX      Media hub ( USB type A & C)
 • RF7      USB конектор
 • RS4      USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XAA      Задни паркинг сензори
 • XHU     Предни паркинг сензори
 • 3E0      NEW POWER PACK
  • RFX      Безжично полнење на мобилен телефон
  • RS2      USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
 • 3F9      New Infotaintment plus pack
  • UHN     Radio-R1 10.1′ NAVI
  • JK2       Електрично отворање на багажник, без раце
  • 0XR      Информации за сообраќајни знаци
  • 1MS     19″ Од лесна легура  235/45 R19 XL
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 3E3      TECHNOLOGY & INFOTAINTMENT PACK
  • XAK      360° камера
  • XAN     Мониторинг на мртва точка
  • XAG     PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
  • XPK      Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°
  • LEC      Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
  • JKU      230V дополнителен конектор
  • RC3      ALPINE AUDIO SYSTEM
 • 738/5FA           Сива метализирана со црн кров

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.