Нов Jeep Compass S-Model MY22 1.3 PHEV 240 KS AT

Jeep Compass S-Model MY22

1.3 PHEV 240 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3       Електрична регулација на предни прозори
 • BNB     ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD          Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 1J8       Auto Hold кочници
 • BNG     HILL START ASSIST
 • BNP     Контрола на пролизгување
 • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ     Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH          Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
 • XGM    Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD     Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC     Помош при кочење на дожд
 • SJA       (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB       (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB      Аларм
 • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N      Hill Descent Control – PHEV
 • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • XC4      Електрична паркирна кочница
 • GEG     Затемнети стакла
 • LAD      LED задни светла
 • LEB      Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3     LED предни светла – HIGH
 • LMG    Автоматски предни светла
 • LMS     Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT      LED светла за магла
 • LPG      Задни  светла за магла
 • MWE   Кровни носачи во црна боја
 • XJA       Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER      Електрична регулација на ретровизори
 • GTD     Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ      Греење  на ретровизори
 • LFF       Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CFN      60/40 Пoделена задна клупа
 • 4EZ      Седишта обложени винил/текстил
 • CDH     Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW    Преклопливо совозачко седиште
 • JPE       Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB          Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA     Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6      Оддели во багажен простор
 • CKT      Куки во багажен простор
 • CLE      Предни и задни патосници
 • CSN      Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC     Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR      Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • JJM      12V конектор,багажник
 • JJJ        Допoлнителен  12V конектор позади
 • LAC      Осветлен влез
 • LBC      Осветлена совозачка касета
 • GNK     Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB     Conectivity/DAB
 • JAU      Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ     Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG     6 звучници
 • RSL      BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX      Media hub ( USB type A & C)
 • RF7      USB конектор
 • RS4      USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XAA      Задни паркинг сензори
 • XAC      PARKVIEW (TM) Задна камера
 • XAF      SELEC-TERRAIN SYSTEM, TRAILHAWK,SPORT MODE
 • 07C      EV/PHEV MODE2 / кабел бр.1 за полнење, за домашни услови
 • 22A      NAVIGATION PACK
 • UHN     Radio-R1 10.1′ NAVI
 • 0XR      Информации за сообраќајни знаци
 • JK2        Електричнино отвороање и затворање на 5-тта врата , hands free
 • SJA       Higway assistant system
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 3E1      NEW PARK PACK PLUS
 • XAN     Мониторинг на мртва точка
 • LEC      Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
 • XAK      360° камера
 • XAG     PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
 • XPK      Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.