Abarth 695 Anniversario 1.4 180 КС Euro 6D

Abarth 695 Anniversario

1.4 180 КС Euro 6D

Сериска опрема:
 • Централна брава со далечинско
 • Кочници со ABS
 • Висинско и длабинско прилагодување на управувач
 • Електрична регулација на предни прозори
 • Серво управувач
 • Управувач обложен со кожа и Alcantara ® + карбонски декорации
 • Налепници на хауба и покрив
 • Уникатен кит (странични прагови, полумесеци и преден браник)
 • Scorpion – антена приклучок
 • Тркала од лесна легура 17”
 • Затемнети задни стакла
 • Bi-Xenon предни светла
 • Спортски седишта SABELT – триколоритни
 • Автоматски клима уред
 • Инструмент табла 7’’ со спорт модалитет
 • Задни паркинг сензори
 • Варијабилен украсен спојлер (рачно прилагодлив)
 • Филтер за воздух со високи перформанси BMC
 • Предна и задна суспензија Koni со технологија FSD
 • Издув MONZA со 4 издувни цевки
 • Механички лимитиран диференцијал на лизгање
 • Apple Carplay and Android Auto
 • Шепи за кочење BREMBO црвени
 • LED Дневни светла
 • Конектор 12 V
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Странични воздушни перничиња
 • Воздушно перниче за колена на возач
 • Странични воздушни завеси
 • Поделено задно седиште
 • Електронска контрола на стабилноста ESP
 • Електрично регулирање и греење на ретровизори
 • TMPS систем за контрола на притисок во пневматици
 • Команди за радио на управувач
 • Предни светла за магла
 • Внатрешен електрохроматски ретровизор
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 407      Автоматски менувач SALESPEED
 • 7QC     Радио 7’’ екран на допир со USB, BLUETOOTH
 • 745      Зелена метализирана боја (Green Monza)

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АВТО ВЕЛИНОВСКИ, КУМАНОВО,
ул. Козјачка бб, Куманово,
Продажба 031/617777;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09:00 – 18:00

АВТО КОНЕКТ, ТЕТОВО,
ул. Борис Кидрич бб, Тетово,
Продажба 044/339090

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 09.00-17.00,
Сабота 10.00-14.00

АВТО КУЌА ЦОБЕ, ГОСТИВАР,
ул. Мара Угринова бр. 76, Гостивар,
Продажба 042/216610

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08.00-16.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица, Продажба 034/323030

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.