Alfa Romeo Giulia Ti 2.2 JTDm 190 КС ATX8

Alfa Romeo Giulia Ti

2.2 JTDm 190 КС ATX8

Сериска опрема:
 • MMH Хром лајсни околу прозори
 • 2JK Ti беџ во сребрена боја
 • 070 Дополнително затементи стакла на задни врати, и задно стакло
 • 212 Седишта обложени со луксузна кожа- Светло беж боја
 • 129 Пакет за ладни предели
 • 4MN Детали од дрво во кокпит- Орев
 • 4WE Педали за менувач, на управувач- алуминиум
 • 4CS Спортски педали – алуминиумски
 • 4H0 Кожа на горниот панел од вратите
 • 79U Лајсна на влез, на врата – светла
 • LCA Амбиентално светло
 • 52B Задни паркинг сензори
 • 140 Автоматски двозонски клима уред
 • 693 Задни дифузори за контрола на клима
 • 508 Предни и задни паркинг сензори
 • 316 Задна паркинг камера
 • 195 40/20/40 поделено задно седишта
 • JT2 Електрична регулација на возачко спортско седиште во 8 насоки
 • 110 Греани прскалки за стакло
 • GTD Електрично склопување на ретровизори
 • 8G2 Аларм
 • 4GF 7″ дисплеј во боја на инструмент табла
 • 9YQ 8,8 ” радио со екран на допир во боја
 • 8EW Apple Car/Android Auto
 • RFX Безжично полнење за телефон
 • RS9 DAB
 • RS3 USB и AUX  конектори во наслнот за рака
 • RSX USB конектор во предниот дел под командите за клима
 • NH3 Адаптивен темпомат
 • JKJ Автоматски долги/кратки светла
 • 410 Самозатемнувачки, внатрешен ретровизор
 • 55B Автономно кочење, во случај на опасност
 • LA1 Предупредување при несакана промена на лента на движење
 • 347 Брисачи осетливи на интезитет на дожд
 • 365 TMPS- мониторинг на притисок во пневматици
 • 051 Сензор за светлина
 • 499 Кит за поправка на пневматици
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 0YN Асистенција во сообраќајна гужва
 • 2EH Пакет клима
 • 83X USB конектор во задниот дел на кабината
 • 6NT Оддел со ладење во кокпит
 • 57J Инфраред – предно стакло
 • 693 Задни дифузори за контрола на клима
 • 384 Систем за квалитет на воздухот
 • 368 Греење на задни седишта
 • 41X Предупредување за замор на возач
 • 44B Зголемени диск кочници
 • 4JF 900W Harman/Kardon audio sistem, 14 звучници, вкл.сабвуфер
 • 4ТА Шепи на кочници (Brembo) – црвена боја
 • 4WE Команди на управуввач за автоматски менувач
 • 5DR Метализирана боја- зелена ( Verde Visconti)
 • 64L Самозатемнувачки надворешни ретровизори
 • 6BN Luxury- Управувач, обложен со кожа со команди за ADAS
 • 8LZ Пакет – светла
 • 102 Прскалки на предни светла
 • 230 BI-Xenon предни светла 35W со AFS систем
 • 8MK Пакет – convinience
 • 83Z Надворешно осветлување на рачки на врати
 • GX4 Keyless – отклучување и заклучување без клуч
 • 845 Оддел за складирање кај возачот
 • 50X Сенило за сонце со светло
 • 9GF Тркала од лесна легура 19”

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за комерцијални возила за правни лица преку Sparkasse Leasing:
–  Камата – 4,50%
–  Учество – 10% (нето)
–  Рок – 84 мес (мах)
–  Трошок за обработка – 1,50%

За сите возила:

–  Асистенција Помош на Пат – пакет Европа (Roadside ORYX Assistance)*– преку Шпаркасе Лизинг (гратис) http://www.s-leasing.mk/oryx-asistencija.nspx

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 4,90% променлива каматна стапка со залог автомобилот кој се купува ИЛИ
 • 5,25% променлива каматна стапка без залог
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

Специјална понуда за хибридни автомобили – кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 3,75% променлива каматна стапка
 • Залог – автомобилот кој се купува
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.