Alfa Romeo Stelvio Ti 2.2 JTDm 190 КС ATX8 QW4

Alfa Romeo Stelvio Ti

2.2 JTDm 190 КС ATX8 QW4

Сериска опрема:
 • MMH Хром лајсни околу прозори
 • 070 Дополнително затементи стакла на задни врати, и задно стакло
 • 212 Седишта обложени со луксузна кожа        – Црвена боја
 • 4MN Детали од дрво во кокпит- Орев
 • 4WE Педали за менувач, на управувач- алуминиум
 • 4CS Спортски педали – алуминиумски
 • 4H0 Кожа на горниот панел од вратите
 • 79U Лајсна на влез, на врата – светла
 • 129 Пакет за ладни предели
 • JRC Електрично отворање на врата од багажник
 • 140 Автоматски двозонски клима уред
 • JT2 Електрична регулација на возачко спортско седиште во 8 насоки
 • GTD Електрично склопување на ретровизори
 • 83X USB конектор во задниот дел на кабината
 • 4GF 7″ дисплеј во боја на инструмент табла
 • 9YQ 8,8 ” радио со екран на допир во боја
 • 9YP Alfa ™ Connect 3D NAV 8,8 ” ( Radio, 3D Sat Nav, Mp3, Aux-In, Bluetooth®)
 • 8TW Мапа на Европа
 • 8EW Apple Car/Android Auto
 • RS9 DAB
 • RSX USB конектор во предниот дел под командите за клима
 • NH3 Адаптивен темпомат
 • BNH Hill Descent Control
 • JKJ Автоматски долги/кратки светла
 • 410 Самозатемнувачки, внатрешен ретровизор
 • 55B Автономно кочење, во случај на опасност
 • LA1 Предупредување при несакана промена на лента на движење
 • 347 Брисачи осетливи на интезитет на дожд
 • 365 TMPS- мониторинг на притисок во пневматици
 • 051 Сензор за светлина
 • 8F5 Кит за поправка на пневматици
 • 52B Задни паркинг сензори
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 357    Кровни носачи
 • 410    Замозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 4TA    Шепи за кочење –Brembo( Црвена боја)
 • 58B    Црна метализирана боја ( Vulcan black)
 • 64L    Замозатемнувачки надворешни ретровизори
 • 6BN    Luxury- управувач обложен со кожа
 • 8CL Отворање на бгаржникот, без употреба на раце
 • 8PJ Harman Kardon Sound Theatre
 • LCA Амбиентално светло
 • 4JF 900W Harman/Kardon audio sistem, 14 звучници, вкл.сабвуфер
 • 9GF Тркала од лесна легура 19”
 • 9NP Пакет – convinience
 • 83Z Надворешно осветлување на рачки на врати
 • GX4 Keyless – отклучување и заклучување без клуч
 • 384 Систем за квалитет на воздух
 • 57Ј Атермичко предно стакло
 • 6UN Паркинг пакет
 • 316 Задна паркинг камера
 • 508 Предни и задни паркинг сензори

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.