Alfa Romeo Tonale Speciale 1.5 130 KS MHEV DDCT 7

Alfa Romeo Tonale Speciale

1.5 130 KS MHEV DDCT 7

Сериска опрема:
 • 03Y      Заден спојлер во боја на каросерија
 • 051      Сензор за светлина
 • 052      Автономно кочење во случај на опасност ( и за отворен пат)
 • 0XR      Препознавање на сообраќајни знаци ( со навигација)
 • 0YB      Предни и задни патосници
 • 0YY      Амбиентално светло 198      SEAT BELT HEIGHT ADJUSTMENT
 • 1CQ     Предупредување за замор кај возачот
 • 1CY      LED светло зна табличка
 • 1D8      Алуминиумски педали за промена на брзини на управувач
 • 1F6      6 воздушни перничиња  (предни возач и совозач), странични , Завеси
 • 1GK      HIGH R1- 10,25″ RADIO TOUCH, USB, BLUETOOTH AUDIO STREAMING, VOICE CONTROLS NAVIGATION
 • 1J8       Електрична паркирна кочница со (AUTOHOLD)
 • 1M4     20″ Тркала од лесна легура во сива боја
 • 1RW    Сјајно црни наворешни рамки на врати
 • 1S0      Алуминумски лајсни на влез
 • 1S2      Внатрешен ентериер-кров во црна боја
 • 1S4      ALFA DNA со можност за исклучување на ESC  (3 MODES + ESC OFF)
 • 1ZR      Внатрешно осветлување  (4)-бои
 • 2UO     Отвори за вентилација во заден дел од кабина
 • 3RV      Помош за одржување на патна лента
 • 499      FIX&GO – сет за поправка на гуми
 • 4CS      Педали во алуминум
 • 508      Предни задни паркинг сензори
 • 58I       Црвени шепи на кочници
 • 62Y      Електрично собирање на надворешни ретровизори
 • 823      12V конектори, еден во багажен простор еден во кабина, напред
 • 84V      Дополнително затемнети  стакла на задни и на петта врта
 • 8N8      Преден наслон за рака
 • 922      Електрично регулирани предни и задни прозори
 • 9S8      Автоматско кочење( со помош на радар) со препознавање на пешаци и ранливи учесници во сообраќај, ( во град и на отворен пат)
 • 9U7      Автоматски долги/кратки светла
 • 9YZ      Автономно возење ниво 2
 • 9Z5      Преден  USB  Tип A + C (полнење +податоци)
 • CFW     60/40 поделена задна клупа, со отвор за скии
 • GNK     Самозатемнивачки внатрешен ретровизор
 • GTF      Електрично регулирани и греани ретровизори
 • GX4      KEYLESS-GO ( влегување и излегување)
 • HAD     Двозонски автоматски клима уред со сензор за квалитет , со задни отвори за вентилација
 • JHC      Брисачи со брзина чуствителна на интензитет на дожд
 • JK2       Отворање на врата на багажник, без раце
 • JRC      Врата на багажник со електрично подигање
 • JY2       Инструмент табла – 12,3″ TFT
 • LNV      MATRIX FULL LED – предни светла со ( ADAPTIVE SYSTEM) – LED Дневни и светла за магла
 • LPM     Задни светла Full LED
 • LSS       Предупредување за суди од напред ( со помош на радар)
 • MGK    Беџ “EDIZIONE SPECIALE”
 • NH1     Адаптивен темпомат
 • NH4     Интелигетна помош за одржување на брзина (ISA)
 • NHR     Ограничувач на брзина
 • RFP      APPLE CAR PLAY / ANDROID AUTO
 • RFX      Безжично полнење на мобилен телефон
 • RS3      Заден  USB  TYPE A + C (полнење)
 • RS9      DAB
 • SCH      Спортски управувач со копче за старт
 • XA3      Камера за назад, со динамички линии
 • XGM    TPMS – систем за мониторинг на притисок во пневматици
  • JPM Греење предни седишта
 • 3Y6      Пакет кожа и  HARMAN KARDON
  • 211 Седишта обложени со кожа
  • ЈТ1  Електрична регулација на седишта во 8 правци + меморија
  • CAJ  Вентилирани предни седишта

 

 

 • 6WF     Боја на каросерија зелена метализирана – VERDE MONTREAL

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за комерцијални возила за правни лица преку Sparkasse Leasing:
–  Камата – 4,50%
–  Учество – 10% (нето)
–  Рок – 84 мес (мах)
–  Трошок за обработка – 1,50%

За сите возила:

–  Асистенција Помош на Пат – пакет Европа (Roadside ORYX Assistance)*– преку Шпаркасе Лизинг (гратис) http://www.s-leasing.mk/oryx-asistencija.nspx

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 4,90% променлива каматна стапка со залог автомобилот кој се купува ИЛИ
 • 5,25% променлива каматна стапка без залог
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

Специјална понуда за хибридни автомобили – кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:

 • 3,75% променлива каматна стапка
 • Залог – автомобилот кој се купува
 • 0% сопствено учество
 • 1% провизија при исплата
 • Рок на отплата – 5 години

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.