FIAT Tipo Station Wagon Entry 1,6 130 KS Euro 6D

FIAT Tipo Station Wagon

1,6 130 KS Euro 6D

Сериска опрема:
 • 008/228  Централна брава со далечинско
 • 009  Кочници со ABS
 • 011 Висинско и длабинско регулирање на управувач
 • 023      Електрична регулација на задни стакла
 • 028 Електрична регулација на предни стакла
 • 041 Електрично регулирани ретровизори со грејачи
 • 048 Прилагодување на висината на светлината на фаровите
 • 112 Електричен серво асистиран управувач
 • 140 Автоматски клима уред
 • 15Q USB – порт
 • 195 Поделено задно седиште
 • 1CQ Предупредување за замор кај возач
 • 1GD Мониторинг за притисок во пневматици со дисплеј
 • 320 Управувач и рачка на менувач обложени со кожа
 • 339 Џеб на заден дел од предни седишта
 • 392 ESP Електронска контрола на стабилноста
 • 416 Темпомат
 • 450 Висинска регулација на возачко седиште
 • 481 Наслон за глава на задни седишта
 • 4GF TFT дисплеј
 • 500 Воздушно перниче за возачот
 • 502 Воздушно перниче за совозачот
 • 505 Странични воздушни перничиња
 • 58H Радио команди за радио
 • 5BY Сензор за надворешна температура
 • 5DE   Старт & Стоп систем
 • 614 Странични воздушни завеси
 • 7Q9 VP2 7 Таблет Радио
 • 823 Приклучок за струја 12V
 • 876 Браници во боја на каросерија
 • S Комплет за полнење на гума FIX&GO
 • 8EW Android Auto / Carplay / Mirroring
 • 357 Надолжни кровни носачи
 • 249 Бела боја
Дополнителна опрема:
 • AFL     Пакет STYLE: (070 Затемнети стакла, на задни вртати и задно стакло, 097  Предни светла за магла, 396 Патосници, 3RR Тркала од лесна легура 16”, 976  Ретровизори во боја на каросерија, LAY LED задни светла, MNH Рачки на врати – сатен хром

Финансиски лизинг во денари од Стопанска лизинг ДООЕЛ – Скопје

Информативна пресметка: прикажаната рата се однесува за месечна отплата во првите 6 месеци пресметана под следниве услови:

 • 50% помала рата во првите 6 месеци, и отплата на остатокот во преостанатите месечни рати
 • 30% учество
 • рок на отплата 84 месеци
 • варијабилна каматната стапка 6.5%.
 • предмет на лизинг: прикажаното возило на лагер со вклучен попуст

Дополнителни промотивни услови:

 • 50% попуст на трошоците за обработка
 • 50% попуст на каско осигурувањето за првата година

Понудата е ограничена и важи само за возилата на лагер до 29.2.2024.

За детални информации и понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место. Сите прикажани податоци имаат само информативен карактер.

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.