Нов Jeep Compass 80TH Anniverssary 1.3 Т4 PHEV 190 KS AT

Нов Jeep Compass 80TH Anniverssary

1.3 Т4 PHEV 190 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3      Електрична регулација на предни прозори
 • BNB    ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD        Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • BNG    HILL START ASSIST
 • BNP    Контрола на пролизгување
 • CGU    ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ    Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH        Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1     Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2     Воздушни завеси напред и назад
 • XGM   Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 0XR     Информации за  сообраќајни знаци
 • 1GD    Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC    Помош при кочење на дожд
 • SJA     (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB     (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW   Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB     Аларм
 • LSU     Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N     Hill Descent Control – PHEV
 • JHC     Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS    Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • XC4     Електрична паркирна кочница
 • GEG    Затемнети стакла
 • LAD     LED задни светла
 • LEB     Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3     LED предни светла – HIGH
 • LMS    Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT     LED светла за магла
 • LPG     Задни  светла за магла
 • MW3   Кровни носачи во боја
 • NEC    Хромиран издув
 • XJA     Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER     Електрична регулација на ретровизори
 • GTD    Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ     Греење  на ретровизори
 • LFF      Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CFN    60/40 Пoделена задна клупа
 • CE6     Седишта обложени винил/текстил ( 80TH)
 • CDH    Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ     Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW   Преклопливо совозачко седиште
 • JPE     Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB        Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA    Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6     Оддели во багажен простор
 • CKN    Облога на багажен простор текстил
 • CKT     Куки во багажен простор
 • CKH    Предни и задни патосници- 80 th Aniversary
 • CSM    Џеб на заден дел од предни седишта
 • CSN    Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC    Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR     Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • JJМ     12V конектор,багажник
 • ЈЈЈ      Допoлнителен  12V конектор позади
 • JKU     230V дополнителен конектор
 • LAC     Осветлен влез
 • LBC     Осветлена совозачка касета
 • GNK    Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • JAU     Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ    Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • RS9     DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • UHN    R1 10,1″ радио , NAVI , HIGH – екран на допир
 • RCG    6 звучници
 • RSL     BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX     Media hub ( USB type A & C)
 • RF7     USB конектор
 • RFX     Безжично полнење за мобилен телефон
 • RS2     USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XAA     Задни паркинг сензори
 • XAC    PARKVIEW (TM) Задна камера
 • 07C     EV/PHEV MODE2 / кабел за полнење, за домашни услови
 • 3ZS     POWER PACK
 • RFX     Безжично полнење на мобилен телефон
 • JKU     230V дополнителен конектор
 • RS2     USB Type A & C – конектор за втор ред на седишта
 • JAU     10,25″ инструмент табла
 • 20C     PREMIUM PARKING PACK
 • XPK     Помош при паркирање и излегување, при паралено и под агол од 90°
 • XAG    PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
 • 3DK     19” Тркала од лесна легура , пневматици 235/45 R19
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 •      225/6Y2            Urban Green / black ROOF ( Урбано зелена боја-мат , со црн кров)

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.