Jeep Compass Limited 2.0 Multijet II 140 КС 4WD MT

Jeep Compass Limited

2.0 Multijet II 140 КС 4WD MT

Сериска опрема:
 • BNB         ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • BNG        HILL START ASSIST
 • BNP         Контрола на пролизгување
 • CGU         ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ         Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CJ1           Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2           Воздушни завеси напред и назад
 • GNK         Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • GXW        Далечинска команда отклучување/заклучување = имобилизатор
 • LA2          Адаптивни задни светла за кочење
 • XGM        Контрола на притисок во пневматици со дисплеј
 • LAS          Предупредување за несакана промена на лента на движење
 • LNP          Предни светла за магла со корнеринг функција
 • LPG          Задни светла за магла
 • LSU          Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • NHM       Темпомат
 • JHC          Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNE         Контрола на стабилност при кочење
 • BNS         Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT         Контрола на стабилност на приколка
 • BR3         Кочници со ABS , 4  Х диск
 • CSH         Трет наслон за глава на задно седиште
 • XAB         SELEC-TERRAIN (TM) SYSTEM – систем за погон на 4 тркала
 • XC4          Електрична паркирна кочница
 • GAM        Лесно затемнети стакла
 • LAY          LED задни светла
 • LMX         Дневни светла
 •                 LED Дневни светла
 • LEP          Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • LEB          Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LMC         Би функционални халогени предни светла
 • LMG        Автоматски предни светла
 • MCG        Надворешни детали од светол хром
 • MDE        FRONT WIDE LICENSE PLATE BRACKET
 • MFP         Хромирани украси на предни фарови
 • MMH       Хромирани лајсни
 • MMP       Сребрени лајсни на долен дел од врати
 • MNK        Рачки на врати во боја на каросерија
 • MW1       Кровни  носачи со сребрени детали
 • NEC         Хромиран издув
 • XJA          Централно заклучување на капаче за гориво
 •                 CAPLESS FUEL FILLER
 • LER          Електрична регулација на ретровизори
 • CBE          40/20/40 Поделена задна клупа
 • CDH         Висинско подесување на возачко седиште
 • CDP          Активни наслони за глава на предни седишта
 • CDW        Преклопливо совозачко седиште
 • CK6          Оддели во багажен простор
 • CKN         Облога на багажен простор текстил
 • CKT          Куки во багажен простор
 • CLE          Предни и задни патосници
 • CVB         Рачка на менувач обложена со кожа
 • CVZ          Рачка на менувач со сребрена боја
 • CM6         Наслон за рака со касета
 • CWP        Осветлени предни држачи за чаши
 • GNC         Осветлени огледала на сенила за сонце
 • HAF         Автоматски двозонски клима уред
 •                 PREMIUM INSTRUMENT PANEL
 • JAJ           Инструменти со 7″ TFT колор дисплеј
 • JKP           12V конектор
 • JJM          Допoлнителен  12V конектор позади
 •                 PREMIUM AIR FILTER
 • JPW         Електрично лумбално подесувње
 • LAC          Осветлен влез
 • LBC          Осветлена совозачка касета
 • LBH         Задни амбиентални светла
 • LCJ           Амбиентално осветлување
 • RCG         6 звучници
 • RDZ         Аудио контроли на управувач
 • SCC          Управувач обложен со кожа
 •                 Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • RF7          USB конектор
 • RS9          DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • UGG        UCONNECT 7.0 DAB, 2 X USB
 • UGQ        UCONNECT 8.4 со  NAVI
 • RSL          BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RSU         Аудио конектор за мобилен телефон
 • RSX          Дополнителен  USB конектор
 •                 Задни паркинг сензори
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 5CE     Црна метализирана боја
 • AAC     Зимски пакет( греење на предни седишта и управувач,греење На предно стакло кај брисачи, патосници)
 • ALF     Пакет стил ( затемнети стакла)
 • WPR     Тркала од лесна легура 18”
 • AAN     Пакет видливост( амбиентални светла на ретровизори , Bi Xenon Предни светла, прскалки)
 • AAE     Пакет за паркирање( Задна паркинг камера, паркинг сензори напред И назад , систем за детекција на мртва точка, помош прии Паралено и паркирање по агол од 90°)

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–              со можност за одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–              без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.