Jeep Compass Longitude 1.6 Multijet II 120 КС FWD MT

Jeep Compass Longitude

1.6 Multijet II 120 КС FWD MT

Сериска опрема:
 • BNB         ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • BNG        HILL START ASSIST
 • BNP         Контрола на пролизгување
 • CGU         ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ         Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CJ1           Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2           Воздушни завеси напред и назад
 • GXW        Далечинска команда отклучување/заклучување = имобилизатор
 • LA2          Адаптивни задни светла за кочење
 • LAB          Контрола на притисок во пневматици со предупредување
 • LAS          Предупредување за несакана промена на лента на движење
 • LNP          Предни светла за магла со корнеринг функција
 • LPG          Задни светла за магла
 • LSU          Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • NHM       Темпомат
 • JHC          Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNE         Контрола на стабилност при кочење
 • BNS         Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT         Контрола на стабилност на приколка
 • BR3         Кочници со ABS , 4  Х диск
 • CSH         Трет наслон за глава на задно седиште
 • XC4          Електрична паркирна кочница
 • GAM        Лесно затемнети стакла
 • LAY          LED задни светла
 • LMX         Дневни светла
 • LEP          Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • LEB          Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LME         Халогени предни светла
 • MFA        Црни рамки на предни фарови
 • MMP       Сребрени лајсни на долен дел од врати
 • MNK        Рачки на врати во боја на каросерија
 • MWE       Кровни носачи во црна боја
 • XJA          Централно заклучување на капаче за гориво
 • LER          Електрична регулација на ретровизори
 • CFN         60/40 Преклупување на задно седиште
 • CDH         Висинско подесување на возачко седиште
 • CDP          Активни наслони за глава на предни седишта
 • CDW        Преклопливо совозачко седиште
 • CK6          Оддели во багажен простор
 • CKN         Облога на багажен простор текстил
 • CKT          Куки во багажен простор
 • CSN         Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CVZ          Рачка на менувач со сребрена боја
 • CM6         Наслон за рака со касета
 • CWP        Осветлени предни држачи за чаши
 • GNC         Осветлени огледала на сенила за сонце
 • HAA         Клима уред со микронски филтер
 • JAJ           Инструменти со 7″ TFT колор дисплеј
 • JAY          Инструменти со  3.5″ TFT монохроматски дисплеј
 • JKP           12V конектор
 • JJM          Доплнителен  12V конектор позади
 • LAC          Осветлен влез
 • LBC          Осветлена совозачка касета
 • LBH         Задни амбиентални светла
 • LHA         Амбиентално LED осветлување
 • RCG         6 звучници
 • RDZ         Аудио контроли на управувач
 • SCC          Управувач обложен со кожа
 • RS9          DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • UGA        UCONNECT 5.0
 • RSL          BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RSU         Аудио конектор за мобилен телефон
 • RSX          Дополнителен  USB конектор
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • TBG                Kомпактно резервно тркало
 • 1M1                 16” алуминиумски тркала
 • 176                  Црвена пастелна боја

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.