Jeep Compass Longitude 2.0 Multijet II 140 КС 4WD MT6

Jeep Compass Longitude

2.0 Multijet II 140 КС 4WD MT6

Сериска опрема:
 • BNB    ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • BNG    HILL START ASSIST
 • BNP    Контрола на пролизгување
 • CGU    ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ    Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CJ1     Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2     Воздушни завеси напред и назад
 • GXW   Далечинска команда отклучување/заклучување = имобилизатор
 • LA2      Адаптивни задни светла за кочење
 • LAB     Контрола на притисок во пневматици со предупредување
 • LAS     Предупредување за несакана промена на лента на движење
 • LNP     Предни светла за магла со корнеринг функција
 • LPG     Задни светла за магла
 • LSU     Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • NHM   Темпомат
 • JHC     Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNE    Контрола на стабилност при кочење
 • BNS    Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • BR3     Кочници со ABS , 4  Х диск
 • CSH    Трет наслон за глава на задно седиште
 • XC4     Електрична паркирна кочница
 • GAM   Лесно затемнети стакла
 • LAY     LED задни светла
 • LMX    Дневни светла
 • LEP     Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • LEB     Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LME    Халогени предни светла
 • MFA    Црни рамки на предни фарови
 • MMP   Сребрени лајсни на долен дел од врати
 • MNK    Рачки на врати во боја на каросерија
 • MWE   Кровни носачи во црна боја
 • XJA     Централно заклучување на капаче за гориво
 • LER     Електрична регулација на ретровизори
 • CFN    60/40 Преклупување на задно седиште
 • CDH    Висинско подесување на возачко седиште
 • CDP    Активни наслони за глава на предни седишта
 • CDW   Преклопливо совозачко седиште
 • CK6     Оддели во багажен простор
 • CKN    Облога на багажен простор текстил
 • CKT     Куки во багажен простор
 • CSN    Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CVZ     Рачка на менувач со сребрена боја
 • CM6    Наслон за рака со касета
 • CWP   Осветлени предни држачи за чаши
 • GNC    Осветлени огледала на сенила за сонце
 • HAA    Клима уред со микронски филтер
 • JAY     Инструменти со  3.5″ TFT монохроматски дисплеј
 • JKP     12V конектор
 • JJM     Доплнителен  12V конектор позади
 • LAC     Осветлен влез
 • LBC     Осветлена совозачка касета
 • LBH     Задни амбиентални светла
 • LHA     Амбиентално LED осветлување
 • RCG    6 звучници
 • RDZ    Аудио контроли на управувач
 • SCC    Управувач обложен со кожа
 • RS9     DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RSL     BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RSU    Аудио конектор за мобилен телефон
 • RSX    Дополнителен  USB конектор
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • TB               Стандардно  резервно тркало
 • WGN          17” алуминиумски тркала
 • PSC            Сива метализирана боја
 • А1А            Функционален пакет( Самозатемнувачки ретровизор, Keyless,Електрично Собирање на ретровизори, Аларм)
 • AGF            Бизнис пакет( Седишта кожа, текстил, Автоматски клима уред, 8.4 UCONNECT  со навигација, Задна паркинг камера)

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.