Нов Jeep Compass Soft Outdoor 1.3 PHEV 240 KS AT

Jeep Compass Soft Outdoor

1.3 PHEV 240 KS AT

Сериска опрема:
 • JP3       Електрична регулација на предни прозори
 • BNB     ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА СТАБИЛНОСТА
 • SBL/SUD          Електро серво управувач, подесив по висина и длабочина
 • 1J8       Auto Hold кочници
 • BNG     HILL START ASSIST
 • BNP     Контрола на пролизгување
 • CGU     ISOFIX Подготовка на седишта
 • CGZ     Прекинувач за совозачки Air Bag
 • CGT/CJH          Предни воздушни перничиња возач и совозач
 • CJ1       Странични воздушни перничиња на предни седишта
 • CJ2       Воздушни завеси напред и назад
 • XGM    Мониторинг на притисок во пневматици – дисплеј
 • 602      Keyless Go -Отворање затворање на врати без клуч
 • 1GD     Контрола на притисок во пневматици со дисплеј и предупред.
 • BHC     Помош при кочење на дожд
 • SJA       (HAS) Помош при возење на автопат
 • SJB       (TRS) систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • XNW    Активна помош при несакана промена на лента на движење
 • LSB      Аларм
 • LSU      Предупредување за судир од напред+ радар+автоматско кочење
 • 9S8      Препознавање на пешаци и велосипедисти, автоматско кочење
 • 18N      Hill Descent Control – PHEV
 • JHC      Брисачи на предно стакло чуствителни на интензитет на дожд
 • BNS      Контрола на стабилност и заштита од  превртување ( ESP+ERM)
 • BNT     Контрола на стабилност на приколка
 • XC4      Електрична паркирна кочница
 • GEG     Затемнети стакла
 • LAD      LED задни светла
 • LEB      Надворешни ретровизори со вградени покажувачи на правец
 • LM3     LED предни светла – HIGH
 • LMG    Автоматски предни светла
 • LMS     Автоматски долги/кратки предни светла
 • LNT      LED светла за магла
 • LPG      Задни  светла за магла
 • MWE   Кровни носачи во црна боја
 • XJA       Централно заклучување на вратичка за гориво
 • LER      Електрична регулација на ретровизори
 • GTD     Електрично склопување и греење  на ретровизори
 • NHJ      Греење  на ретровизори
 • LFF       Склопување на ретровизори, со заклучување и отклучување
 • CFN      60/40 Пoделена задна клупа
 • 4EZ      Седишта обложени винил/текстил
 • CDH     Висинско подесување на возачко седиште
 • SCJ       Управувач обложен со кожа- techno leather
 • CDW    Преклопливо совозачко седиште
 • JPE       Лумбално подесување на возачко седиште, во 2 насоки
 • JWB/JVB          Висинска регулација на возачко  и совозачко седиште
 • XGA     Отвори за вентилација и клима бред задниот ред на седишта
 • CK6      Оддели во багажен простор
 • CKT      Куки во багажен простор
 • CLE      Предни и задни патосници
 • CSN      Заден наслон за рака со држач за чаши
 • CM6    Преден наслон за рака, со оддел за ситни работи
 • GNC     Осветлени огледала на сенила за сонце
 • 0AR      Автоматски двозонски клима уред , грење, клима и греење со тајмер
 • JJM      12V конектор,багажник
 • JJJ        Допoлнителен  12V конектор позади
 • LAC      Осветлен влез
 • LBC      Осветлена совозачка касета
 • GNK     Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
 • 2NB     Conectivity/DAB
 • JAU      Инструмент табла  со  10,1″ TFT колор дисплеј
 • NH2     Активен ограничувач на брзина
 • NH4     Интелигетна помош за брзина ( со препознавање на знаци)
 • NHZ     Адаптивна контрола на брзина
 • 5BH     Аудио контроли на управувач
 • RS9      DIGITAL AUDIO BROADCAST
 • RCG     6 звучници
 • RSL      BLUETOOTH STRЕАMING AUDIO
 • RTX      Media hub ( USB type A & C)
 • RF7      USB конектор
 • RS4      USB Type A – конектор за втор ред на седишта
 • XNM    Предупредување за замор кај возачот
 • XAA      Задни паркинг сензори
 • XAC      PARKVIEW (TM) Задна камера
 • XAF      SELEC-TERRAIN SYSTEM, TRAILHAWK,SPORT MODE
 • 07C      EV/PHEV MODE2 / кабел бр.1 за полнење, за домашни услови
 • 22A      NAVIGATION PACK
 • UHN     Radio-R1 10.1′ NAVI
 • 0XR      Информации за сообраќајни знаци
 • JK2        Електричнино отвороање и затворање на 5-тта врата , hands free
 • SJA       Higway assistant system
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • 3E1      NEW PARK PACK PLUS
 • XAN     Мониторинг на мртва точка
 • LEC      Надворешно осветлување ( ретровизори, амбиентално)
 • XAK      360° камера
 • XAG     PARKSENSE систем за асистенција при паркирање
 • XPK      Помош при паркирање и излегување, паралено и под агол од 90°

Соработуваме со сите банки и лизинг компании. За детални информации и најдобра финансиска понуда контактирајте нѐ онлајн или посетете го најблиското продажно место .

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.