Jeep Renegade Limited 2.0 Mjet 140 КС 4WD MT

Jeep Renegade Limited

2.0 Mjet 140 КС 4WD MT

Сериска опрема:
 • 631          ISOFIX
 • XGM       TMPS -мониторинг за притисок на пневматици
 • 228          Централна брава
 • 499          Fix&Go сет за поправка  на пневматици
 • 026          Електрична паркинг кочница
 • BGG         Засилување на сила на кочење, во случај на опасност
 • 4ЈА          Предупредување за промена на лента+TSR препознавање на сообраќајни знаци+ ISA интелигентна помош за брзина Воздушни перничиња за возач и совозач
 • 505         Странични возушни перничиња
 • CJ2          Странични воздушни завеси за предни и задни седишта
 • 5DE         Старт & Стоп систем
 • 011          Висинска и длабочинска регулација на управувач
 • 112          Електричен серво управувач
 • BNP         Контрола на пролизгување
 • 218          Електрична регулација на ретровизори
 • 008          Далечинска команда отклучување/заклучување
 • 5Ј9           Надворешни ретровизори – црни
 • 132          Преден наслон за рака
 • 023          Електрично регулирани задни прозори
 • JP3           Електрично регулирани предни прозори
 • 025         Мануелен клима уред
 • 5BH         Радио команди на управувач
 • JAY          3.5 ” информативен панел
 • RCG         6 звучници
 • ЈЈЈ            12V конектор
 • 392         ESP + hill start assist
 • 416          Темпомат
 • 097          Предни светлa за магла
 • 976          Ретровизори во боја на каросерија
 • 5М1         Осветлување на влез на врата
 • 508          Задни паркинг сензори
 • 9UP          Допoлнителен USB во заден дел од кабина
 • 623          Електрично лумбално подесување  на возачко седиште
 • 6DC              Систем за спречување на судир при мали брзини  +   радар
 • BNH             Hill Descent Control ( само кај автоматски менувач)
 • 07Н/508     Parksense – предни и задни паркинг сензори
 • 947              Хромирана издувна цевка
 • 140              Автоматски двозонски клима уред
 • 320             Управувач и рачка на менувач обложени со кожа
 • 396             Предни патосници
 • RF7             Android Auto / Apple Car Play
 • JAJ              Инструмент табла 7″ во боја
 • MWE          Црни кровни носачи
 • 1MT           17″  Тркала од лесна легура 215/60R17
 • 412             Адаптивен темпомат
 • 070             Затемнети прозори на задни врати  и на врата на багажник
 • UGQ           UCONNECT 8,4 ” радио со екран на допир
 • RS9            DAB- digital audio broadcast
 • JLN             GPS Navigation
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • CL5     Полица во багажен простор/карго бокс
 • 070     Затемнети стакла
 • TBS     Стандардно резервно тркало
 • 347     Сензор за дожд
 • 623          Електрично лумбарно подесување на возачко седиште
 • 9UA         ЛЕД пакет напред и назад
 • JLN          GPS навигација
 • RSW        Блутут конекција за мобилен телефон
 • UGQ        U connect 8,4” мултимедијален уред со навигација
 • RS9          DAB радио
 • 6DC          Спречување на судар при мали брзини

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.