Jeep Renegade Limited 2.0 Mjet 140 КС 4WD MT

Jeep Renegade Limited

2.0 Mjet 140 КС 4WD MT

Сериска опрема:
 • 631          ISOFIX
 • XGM       TMPS -мониторинг за притисок на пневматици
 • 228          Централна брава
 • 499          Fix&Go сет за поправка  на пневматици
 • 026          Електрична паркинг кочница
 • BGG        Засилување на сила на кочење, во случај на опасност
 • 4ЈА          Предупредување за промена на лента+TSR препознавање на  сообраќајни знаци+ ISA интелигентна помош за брзина  Воздушни перничиња за возач и совозач
 • 505          Странични возушни перничиња
 • CJ2         Странични воздушни завеси за предни и задни седишта
 • 5DE        Старт & Стоп систем
 • 011          Висинска и длабочинска регулација на управувач
 • 112          Електричен серво управувач
 • BNP       Контрола на пролизгување
 • 218         Електрична регулација на ретровизори
 • 008        Далечинска команда отклучување/заклучување
 • 5Ј9         Надворешни ретровизори – црни
 • 132         Преден наслон за рака
 • 023        Електрично регулирани задни прозори
 • JP3        Електрично регулирани предни прозори
 • 025        Мануелен клима уред
 • 5BH       Радио команди на управувач
 • JAY        3.5 ” информативен панел
 • RCG       6 звучници
 • ЈЈЈ        12V конектор
 • 392        ESP + hill start assist
 • 416        Темпомат
 • 097        Предни светлa за магла
 • 976        Ретровизори во боја на каросерија
 • 5М1       Осветлување на влез на врата
 • 508         Задни паркинг сензори
 • 9UP        Допoлнителен USB во заден дел од кабина
 • 623         Електрично лумбално подесување  на возачко седиште
 • 6DC        Систем за спречување на судир при мали брзини  +   радар
 • BNH      Hill Descent Control ( само кај автоматски менувач)
 • 07Н/508  Parksense – предни и задни паркинг сензори
 • 947         Хромирана издувна цевка
 • 140         Автоматски двозонски клима уред
 • 320         Управувач и рачка на менувач обложени со кожа
 • 396         Предни патосници
 • RF7         Android Auto / Apple Car Play
 • JAJ         Инструмент табла 7″ во боја
 • MWE      Црни кровни носачи
 • 1MT         17″  Тркала од лесна легура 215/60R17
 • 412           Адаптивен темпомат
 • 070          Затемнети прозори на задни врати  и на врата на багажник
 • UGQ       UCONNECT 8,4 ” радио со екран на допир
 • RS9         DAB- digital audio broadcast
 • JLN        GPS Navigation
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • CL5          Полица во багажен простор/карго бокс
 • 070           Затемнети стакла
 • TBS          Стандардно резервно тркало
 • 623          Електрично лумбарно подесување на возачко седиште
 • JLN          GPS навигација
 • RSW        Блутут конекција за мобилен телефон
 • 01М         Паркинг пакет, сензори напред назад, камера за назад и автоматско паркирање
 • 051          Сензори за дожд и светло
 • 5FB          19” алуминиумски тркала
 • 9UA         ЛЕД пакет напред и назад
 • JLN          GPS навигација
 • RSW        Блутут конекција за мобилен телефон
 • UGQ        U connect 8,4” мултимедијален уред со навигација
 • RS9          DAB радио
 • 6DC          Спречување на судар при мали брзини
 • 5CE 876   Црна метализирана боја

Искористи опција за финансирање која најмногу ти одговара:

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– 
со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

– без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
– 1% провизија за исплата
– 100% контролирани средства

АУТОМОБИЛЕ СК, СКОПЈЕ,
ул. Скупи бр. 8, 1000 Скопје,
Продажба 02/3096333;

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 18:00
Сабота: 09.00-14.00

АУТОМОБИЛЕ СК, БИТОЛА,
ул. Воден бр. 15, 7000 Битола,
Продажба 047/208282

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок: 08:30 – 16:30
Сабота: 09.00-14.00

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.